Drodzy Rodzice i Opiekunowie !

Każdy z nas kto choć przez chwilę wychowywał nastolatka zna tego blaski i cienie. Młody człowiek poszukujący swego miejsca w życiu postępuje zgodnie ze swoją wiedzą i umiejętnościami na miarę zasad, które być może zna lecz nie do końca chce wdrożyć w życie i granic, które my dorośli mu stawiamy lub też nie.

Nastolatek żądny nowych doświadczeń nierzadko ryzykuje. Zdrowie na ogół ma jak dzwon więc nie straszne mu nasze opowieści o szkodliwościach, niebezpieczeństwie i zasadzkach.

My rodzice marzymy aby był odpowiedzialny w swej samodzielności, wyciągał wnioski, unikał ryzyka, szanował zdrowie i pamiętał o swej człowieczej śmiertelności. Podczas gdy młody człowiek wchodzący w dorosłe życie jest żądny emocji, nowych wrażeń, chętnie podejmuje ryzyko by zdobyć nowe doświadczenia, eksperymentuje na różne sposoby z życiem by nam powiedzieć, że wie o chorobach i zagrożeniach lecz one go nie dotyczą a śmierć choć wkomponowana w życiorys jest odległa o całe lata świetlne.

Nic dziwnego, że tak trudno znaleźć nam wspólny język z naszymi pociechami a niepokój o nich towarzyszy nam każdego dnia.

Jeśli czujecie Państwo, że jesteście bezradni wobec własnego dziecka już wkrótce zapraszamy do uczestnictwa w nowym bezpłatnym projekcie edukacyjnym współfinansowanym ze środków Urzędu dzielnicy Wola m. st. Warszawa, który mamy nadzieję pomoże Wam drodzy Rodzice i Opiekunowie lepiej porozumieć się ze swoją pociechą, by okazać jej miłość i mądrze postawić granice, krocząc dalej wspólną i spokojną drogą.

Zespół realizatorów

Fundacji MARATON