W dniach 17 – 22 listopada 2012 r. odbyły się warsztaty fotograficzno – filmowe w Komańczy, które były jednym z działań projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej
w ramach umowy nr MEN/2012/DZSE/1668. Koszty podróży pokryła fundacja ze środków własnych otrzymanych między innymi z przyznawanych nawiązek sądowych.

Warsztaty były okazją do podniesienia poziomu umiejętności z zakresu fotografowania oraz sztuki filmowej, w tym obsługi kamery, oświetlenia, pisania scenariuszy. W warsztatach wzięło udział 21 osób ciężko pracując każdego dnia aby początkowe pstrykanie zamieniło się w prawdziwe fotografowanie.

Niestety jury nie wybrało żadnego z nadesłanych scenariuszy na etiudę filmową. Jednak podczas warsztatów młodzież opracowała własny projekt. Obecnie trwają prace przy montażu materiału filmowego.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe, które mogliśmy przeobrazić w owocną pracę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych podopiecznych.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Grażyna Piotrkowska