.

INSTRUKCJA KORZYSTANIA z „Arkusza Ankietowego”

1. Przystępując do wypełnienia arkuszy zachowaj obiektywizm – to tylko narzędzie, które ma unaocznić zróżnicowane zachowania i funkcjonowanie Twojego dziecka.

2. Jeżeli Twoje spostrzeżenia wzbudzą w Tobie niepokój – masz prawo skorzystać z różnych form pomocy, które oferują placówki poradniane.

3. Kiedy zapoznasz się z treścią pytania , kliknij myszką na właściwą Twoim zdaniem odpowiedź.

4. Po zakończeniu wypełniania każdego arkusza otrzymasz sumę punktów i odpowiedź adekwatną do zaobserwowanych przez Ciebie zachowań Twojego dziecka.

5. Poniżej pojawią się także zalecenia, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji oraz oferta pomocowa (gdzie, kiedy i dlaczego ?), z której możesz dalej skorzystać- decyzja należy do Ciebie !

Test 4 - Dla grupy wiekowej 10-12 lat

1. Czy Twoje dziecko często w ciągu dnia ma zmienny nastrój [od euforycznego do przejawów płaczu lub okazywania agresji ukierunkowanej na otoczenie [rodzina / rówieśnicy], przedmioty lub wobec siebie samego [autoagresja- samookaleczanie ciała]?(*)
Proszę zaznaczyć odpowiedź

2. Czy Twoje dziecko unika bez szczególnego powodu kontaktów z grupą rówieśniczą – oskarżając ich o złe intencje, zmyśla podając wydarzenia, które nie miały miejsca lub je wyolbrzymia?(*)